Podkarpackie Inicjatywy Lokalne

O projekcie

PIL 2024 TO WSPARCIE DLA INICJATYW SPOŁECZNYCH
I MŁODYCH ORGANIZACJI

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2024-2026 - edycja 2024” to Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach „Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”. Operatorem projektu jest Fundacja Przestrzeń Lokalna, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” oraz LGD „Trygon-Rozwój i Innowacja”.

Celem działania jest wzmocnienie i zwiększenie rozwoju instytucjonalnego organizacji pozarządowych oraz zapewnienie możliwości realizacji inicjatyw organizacjom i grupom nieformalnym działającym na obszarze województwa podkarpackiego.

Głównym założeniem Projektu jest przeprowadzenie konkursu na obszarze całego województwa, który umożliwi wsparcie inicjatyw podejmowanych przez różnorodne grup nieformalne (w zależności od wybranej ścieżki dofinansowanie do 6 000,00 zł) oraz młodych organizacji pozarządowych, które zostały wpisane do KRS lub właściwego rejestru nie wcześniej niż 60 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o mikrodotację, a jej roczny przychód za poprzedni zakończony rok obrotowy nie przekroczył 50 tys. zł. (dofinansowanie w ramach „Planu Rozwoju Organizacji” do 10 000,00 zł.) Projekt przewiduje również prowadzenie przez operatorów działań animacyjno-edukacyjnych skierowanych na rozwój i profesjonalizację organizacji pozarządowych na terenie naszego województwa.

Odbiorcami planowanych działań będą mieszkańcy województwa podkarpackiego, do których adresowana jest inicjatywa realizowana przez beneficjentów zadania.

Projekt umożliwi skorzystanie ze wsparcia konsultingowego, szkoleniowego, udziału w seminariach na temat sposobu realizacji i monitorowania podejmowanych działań.

Nabór wniosków rozpocznie się 20 kwietnia i trwać będzie do 13 maja 2024 r., godz. 16:00. Nowością w ramach realizowanego projektu jest nowa forma przygotowania wniosków o dotacje gdzie wniosek będzie składał się z dwóch części:

  1. Formularza wniosku (fiszki projektowej) określającej – dane wnioskodawcy, cel działania, obszar, rezultaty, budżet;
  2. Krótkiego filmu - prezentującego wnioskodawcę oraz planowaną inicjatywę. Długość filmu to maksymalnie 3 minuty.

Realizacja nagrodzonych inicjatyw odbywać się będzie w terminie od 1 lipca do 30 listopada 2024 roku.
W konkursie rozdysponowanych będzie 240 000,00 zł

Wnioski będzie można składać w wersji elektronicznej, do ostatniego dnia naboru na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje o projekcie (harmonogram, regulaminy, wzory wniosków) oraz kontakt do Operatorów znajdują na stronie internetowej projektu www.podkarpackieinicjatywylokalne.pl/ oraz profilu na FB www.facebook.com/FIOPodkarpackie

 
Tags
Logo Komitet do spraw Pożytku Publicznego
Logo Narodowy Instytut Wolności

SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO INSTYTUTU WOLNOŚCI
- CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO
W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH
NOWEFIO NA LATA 2021-2030

Logo Nowe FIO
Image
Image
Image
Image

Polityka prywatności     |     Ochrona Danych Osobowych      |     Deklaracja dostępności     |     Strona archiwalna     |     Mapa strony

© 2024 Podkarpackie Inicjatywy Lokalne